Plater to mała, radosna dziewczynka. Trochę taka złośnica z dobrym serduszkiem, wrażliwa na ludzką krzywdę, która potrafi cieszyć się drobiazgami.

Pierwowzorem postaci jest uczestniczka i bohaterka Powstania Listopadowego – Emilia Plater.

Większość przedstawicieli rodu Platerów wiązała swoje osobiste i rodzinne życie ze sprawą Polski i byli gorącymi patriotami, którzy wnieśli znaczny wkład w rozwój kultury polskiej. (źródło: Wikipedia)

Uwspółcześniona Plater jest małą wojowniczką, która wraz ze swoimi przyjaciółmi, których nazywa ZWIERZAKAMI pilnuje porządku w fikcyjnym mieście Wildronowo.

ZWIERZAKI tworzy grupa dzieci – chłopaków i dziewczynek  z których każdy obdarzony jest Mocą. Rozpoznawalne ich okrzyki to: RAH! i Team Power!, które towarzyszą im podczas licznych akcji. Mając na uwadze odwagę i zwinność swoich Zwierzaków Plater często nazywa ich przewrotnie swoimi TYGRYSAMI albo TYGRYSKAMI, tym samym tworząc swoje MOTTO:

KAŻDY MOŻE BYĆ TYGRYSEM kto ma dobre serduszko i lubi się nim dzielić z innymi

Plater kocha muzykę. To ona nadaje sens jej życiu. Dźwięki, które rozbrzmiewają w jej głowie i miłość do muzyki, pozytywnie ją nastrajają do otaczającego świata. Muzyka daje jej potężną dawkę energii, za pomocą której może wyrażać swoje myśli, pozytywnie wpływać na zachowania ludzi, pomagać im w troskach i rozterkach, pocieszać ich, odpowiednio nastrajać do życia.

…Wykazywała również duże zainteresowanie ludem wiejskim. Zebrała i zapisała wiele tekstów piosenek i melodii ludowych. (źródło: Wikipedia)

Wyraz temu daje jej ukulele, instrument, który stanowi nierozłączna część jej życia. To właśnie przy jego użyciu, może wyśpiewać swoje myśli i uczucia a przede wszystkim wpływać na ludzkie umysły. Za sprawą tego instrumentu, Plater nabyła Wielką Moc, która pozwala jej rozwiązywać problemy życia codziennego, żywo reagując na ludzkie krzywdy. To taka SUPERGIRL. Jak kiedyś powiedziała jej babcia, z którą bardzo była emocjonalnie związana:

„Plater – muzyka ma wielką moc. Każdy dźwięk wywołuje emocje, wpływa na umysły ludzi a słowa mają tysiąckroć silniejszą siłę niż cokolwiek na świecie”.

Dlatego Plater słowami muzyki, bez użycia siły rozwiązuje wiele problemów. I wtedy ukulele staje się instrumentem, z których płynąca muzyka i słowa piosenek (odzwierciedlają to nutki) potrafią załagodzić wiele konfliktów. Bohaterkę charakteryzują takie cechy jak: przywiązanie do tradycji i duma z bycia Polakiem (babcia ukształtowała jej charakter w duchu przodków sięgających dziejów Emilii Plater), lojalność, honor, wrażliwość na krzywdę innych.

…o ukształtowaniu się osobowości Emilii i o roli, jaką miała spełnić, niewątpliwie zadecydowały jej historyczne zainteresowania. Popierała ówczesny ruch młodzieżowy i patriotyczny, czytała lektury Filomatów i Filaretów. (źródło: Wikipedia)

MOC PLATER

Ukulele – „mała gitara”, której siła tkwi w czterech strunach. Każda z tych strun działa na inne stany emocjonalne i dodaje innej Mocy:

G – niweluje strach, rozpacz, smutek i przygnębienie

C – nadaje siłę, energię i wiarę w siebie oraz chęć niesienia dobra

E –   niweluje nienawiść

A – likwiduje tremę i niepewność

Ale ukulele ma jeszcze jedną Czarodziejską Moc – tkwi ona w zakończenie gryfu ukulele, którym jest Flaming. Ta Moc stosowana jest wtedy, gdy przeciwnik wymaga większej siły. Wylatujący wtedy Flaming wydaje dźwięki o bardzo dużej częstotliwości.