Bohaterowie pozytywni

Autor

To muzyk i pisarz. Twórca i przybrany tata Plater i jej Zwierzaków. Wszyscy mieszkają na przedmieściu Wildronowa, w dwupiętrowym domu. Opiekuje się całą ekipą.  To on nauczył grać Plater na ukulele, komponować piosenki i pisać teksty. Bardzo kocha zwierzęta. Dlatego przygarnął, te które zostały porzucone, albo były chore. Dał im schronienie. Pomógł dojść do zdrowia. Widząc, że Burmistrz nie zawsze radzi sobie z łobuzami, wyszkolił swoje Zwierzaki i dał im różne Moce.

Ma brata, który mieszka za granicą. Jest naukowcem w dziedzinie chemii kwantowej. Poważna sprawa, co?  Taki mózgowiec i mądrala. To on opracował atomy i molekuły mocy, które Autor potrafił umieścić w instrumentach Plater i Zwierzaków.

Autor często muzykuje z całą ekipą. Siadają wszyscy przy kominku, grają i śpiewają. Niezły ubaw!!!

Prósza

Najlepsza przyjaciółka Plater, na którą zawsze można liczyć. Jej magiczne moce tkwią w gitarze. Gdy jest w akcji zaczyna na niej wygrywać ogniste dźwięki, które rozwalają każdą przeszkodę. Podobnie jak Plater, także ona ma swoją ekipę. Są to dwa rodzeństwa: Jelonki o imionach Jelona i Jelon oraz Flamingi – Flama i Flame.

Pierwowzorem Prószy jest Maria Prószyńska, która w czasie Powstania Listopadowego zawsze towarzyszyła Plater.

Burmistrz

No! To ważna persona! Zarządza całym miastem Wildronowo. Gdy miasto nawiedzają jakieś kataklizmy zawsze dzwoni o pomoc do Plater. Jak to zwykle bywa w przypadku Burmistrza jest bardzo poważny. Taki dżentelmen z duuuuuuuuuuuuuużym wąsem i cylindrem na głowie.

Doktor Wszystkowiedzący

No! To taki typowy doktor – naukowiec. W jego głowie cały czas rodzi się wiele zwariowanych pomysłów. Wildronowo nie mogłoby bez niego żyć, bo choć jest baaaaaaaaaaardzo strachliwy to ma wielką wiedzę medyczną. I kiedy jest jakaś akcja cały czas jest w pogotowiu.

Czarne charaktery

Generał Szri

Stary kumpel Burmistrza. Zawsze chciał rządzić Wildronowem, ale ubiegł go Burmistrz. Generał Szri nigdy się z tym nie pogodził i przeszedł na ciemną stronę mocy. Postawił sobie za cel, utrudnianie życia nie tylko Burmistrzowi, ale i wszystkim mieszkańcom.

Mocą jego jest trąbka, która jest także jego nogą. Jak wspominał, nogę stracił podczas wojny. Gdy był nastolatkiem nauczył się grać na saksofonie, więc teraz wstawił go sobie zamiast nogi. Unosząc ją wystrzeliwuje czarne, bardzo piskliwe nutki.

Podkochuje się w Mejszadze. Jak na Szczura przystało mieszka w kanalizacji miejskiej. W północnej części miasta.

Ma dwóch ziomków: totalne łajzy o imionach Ivo i Ive

Pierwowzorem postaci był generał Schriman – dowódca Wojsk Rosyjskich podczas Powstania Listopadowego

Mejszaga

Szczurzyca. Totalna łobuziara, która tylko myśli, by komuś dokuczyć. Jest niewysoka, ale zwinna. Bronią jej jest wiolonczela. Do tego ma mocny smyczek. Uderzając w struny wywołuje taki hałas, że idzie zwariować. Ubiera się trochę w stylu emo i gothic.

Kiedyś była przyjaciółką Plater. Ale nie mogła pogodzić się z tym, że Plater bardziej jednak lubiła Prószę. Mejszaga po dziś dzień jest o to wściekła.

Zamieszkuje kanalizację miejską południowej części miasta. Do jej małego gangu należą dwie niezbyt rozgarnięte kumpele: Dyna i Rosa.

Jej imię pochodzi od nazwy miejscowości Mejszagoła, w której w czasie Powstania Listopadowego miały miejsce walki partyzanckie Konstantego Parczewskiego.

Tipula

Pajęczyca arystokratka. Pochodzi z rodziny Czarnych Wdów. Gra na harfie, której struny są pajęczynami. Niebezpieczna damulka. Mieszka w wildronowskim lesie. I co ciekawe, nie tylko rządzi pająkami, ale także muchy tworzą jej armię. Po prostu się jej boją i wolały trzymać z nią sztamę. Dość, że jej sieci są gęste i lepkie to jeszcze jest mega jadowita. Masakra!!!

Rysunki: Martyna Jażdżejewska